לנוח בשלום

סיכום שנה - 2023

השנה, היא השנה השניה לפעילות העמותה. אנו שמחים לשתף אתכם במה שעשינו השנה:

אי זימון משטרה לבית הנפטר  

  1. מאבקנו על אי זימון משטרה לבית הנפטר, נשא פרי. מיום י' באייר תשפ"ג (1.5.23) החל פיילוט למשך שנה. במסגרת זו לא תזומן המשטרה לבית נפטר ורישיון קבורה יינתן עם הצגת הודעת פטירה החתומה על ידי רופא, אישור שהמנוח היה במסגרת של הוספיס ביתי, ומסמך החתום בידי פרמדיק המעיד על כך שאין סימנים מחשידים לאירוע פלילי.
  2. פרסום הפיילוט עורר עניין רב, וקיבלנו פניות רבות שהובילו להבהרה מול גורמי המקצוע, לדיוק ההתנהלות.
  3. אנו נמשיך לעקוב בשנה זו אחר תוצאות הפיילוט שעל פניו נראה כהצלחה גדולה, ובהתאם נדרוש את המשך הרחבת הפיילוט והפיכתו לנוהל קבוע.

הרצאות

  1. ב-ז' אדר תשפ"ג (28.2.23) הרצה נציג העמותה בכנס חברה קדישא גליל תחתון במלון לביא על הנושא "ההלכה והרפואה המקלה"
  2. ב-כ"ג סיון תשפ"ג (12.6.23) התקיים הכנס הפלאטיבי בביה"ח הדסה עין כרם בירושלים ובמסגרתו הרצה נציג העמותה על "המאבק להכרה בפטירה כאירוע טבעי ולא פלילי"
  3. ב- ט"ו תמוז תשפ"ג (4.7.23) התקיים וויבנר של מרכז תו"ם באוניברסיטה העברית בירושלים בהשתתפות פרופ' שמואל רייס ונציג העמותה בנושא "המאבק להכרה בפטירה כאירוע טבעי ולא פלילי".

בחירות בסוף חיים

  1. ביוזמת מר ניר גולן הקמנו צוות מקצועי שעסק בפיתוח דף הסברה על ה"בחירות בסוף החיים". הצוות השלים את משימתו והתוצאה אשר פורסמה זכתה להדים חיובים.

יעוץ

  1. במהלך השנה קיימנו 5 שיחות ייעוץ, עם בני משפחה של אנשים שקרוביהם נמצאים במצב סוף חיים.

דו"ח פאלטיבי

  1. כמידי שנה פרסמנו דו"ח מעקב פליאטיבי בקופות החולים.

מדד נו"ל (נוטה למות)

  1. בתחילת הדרך פרסמנו את "מדד הזקנה" כלי שבעזרתו הצענו לאבחן בצורה אובייקטיבית עד כמה שניתן מצבי סוף חיים. במהלך השנה נפגשנו עם ראשי חברת צבר העוסקים בהוספיס ביתי. בעקבות הדיון איתם שינינו את שם הכלי למדד נו"ל (נוטה למות) ואף החלפנו סעיפים שלמים בהגדרות. יחד עם מייסד חברת צבר ד"ר רוני צבר הצגנו שאלות מחקר כדי לבסס את המדד. חברת צבר לקחה על עצמה לקיים את המחקר ואנו מקווים שהשנה נוכל להתקדם גם בנושא זה.  
× שלח הודעה ב WhatsApp
דילוג לתוכן