לנוח בשלום

הכנה מנטלית

ההתקדמות הרפואית יצרה אשליה כאילו תהליך ההזדקנות והפרידה מהעולם, הוא כשל שצריך למנוע. לכן המערכה האחרונה ב"מלחמה על החיים" תתרחש בבית החולים, כאשר המזדקן מחובר למכשירים וצינורות ופעמים רבות אף עובר ניסיונות החייאה טרם נקבע מותו.    

בשנים האחרונות חלה פריצת דרך בעולם הרפואה והחלה להתפתח גישה רפואית הרואה במוות תהליך טבעי אותו צריך ללוות בחכמה וברגישות – הרפואה המקלה (פליאטיבית).  במסגרת זו מוצע לחולה הסופני או למזדקן טיפול הוספיס המלווה אותו ואת משפחתו בביתו או בבית החולים בתהליך הטבעי של פרידת הנשמה מהגוף.

בשנים האחרונות מתברר כי הבחירה בדרך הרפואה המקלה, מעניקה למזדקנים ולחולים הסופניים לא רק איכות חיים טובה יותר אלא גם מוסיפה אריכות ימים ביחס לטיפול הרפואי האגרסיבי.

ברירת המחדל של המערכת היא טיפול רפואי אגרסיבי. 

כאשר אדם נמצא במצבי סוף חיים ברירת המחדל היא אשפוז וטיפול אגרסיבי גם כאשר מדובר בסיכון של זיהומים, ופרוצדורות עם סיכונים לא מבוטלים. במקרה של הפסקת נשימה צוותי רפואה שיוזעקו למקום יבצעו טיפול החייאה גם אם מדובר במי שנפטר בשיבה טובה.  

אין לנו בחירה מתי נמות וממה, אבל פעמים רבות יש לנו אפשרות לבחור היכן וכיצד יתרחש התהליך ומי יהיו הדמויות שילוו אותנו בתהליך זה. אם בחרתם להיפרד מהעולם בטוב מתוך השלמה כאשר בני ביתכם עוטפים אתכם בחום ואהבה ועד כמה שניתן אתם בהכרה המשיכו לקרוא אנו נלווה אתכם בתהליך ונשתדל לתת לך את מירב המידע כיצד לעשות זאת בטוב. 

× שלח הודעה ב WhatsApp
דילוג לתוכן